W ostatnich latach Polska zyskała reputację jako dynamiczny eksporter, poszukujący nowych rynków zbytu. W ramach tego trendu, handel morski między Polską a Wietnamem rozkwita, a obie strony czerpią z tego korzyści.

 

Porty morskie Wietnamu

 

Wietnam jest położony w strategicznym miejscu na mapie Azji Południowo-Wschodniej, z dostępem do Morza Południowochińskiego. Posiada wiele portów morskich, które odgrywają znaczącą rolę w imporcie i eksporcie. Najbardziej popularnymi portami morskimi Wietnamu są: Port w Ho Chi Minh, Port w Hai Phong, Port w Da Nang.

Port Ho Chi Minh to jeden z największych portów w Azji Południowo-Wschodniej i pełni kluczową rolę w międzynarodowym handlu. Duża ilość kontenerów z Polski dociera właśnie do tego portu, co stanowi istotną cześć eksportu morskiego z Polski do Wietnamu.

Port Morski Hai Phòng jest drugim co do wielkości portem w Wietnamie i usytuowany jest na północy kraju. To główny węzeł handlowy dla tutejszych producentów i importerów. Eksportowane towary z Polski docierają również do tego portu, aby być dalej dystrybuowanymi po Wietnamie.

Port w Da Nang, położony w centrum kraju, jest ważnym portem nie tylko dla Wietnamu, ale również dla wielu innych krajów w regionie. Stanowi strategiczne połączenie morskie w Azji Południowo-Wschodniej. Towary eksportowane z Polski mogą również trafić do tego portu, aby dotrzeć do kolejnych rynków azjatyckich.

 

Towary eksportowane z Polski do Wietnamu

 

Najczęściej eksportowane towary z Polski do Wietnamu to przede wszystkim maszyny i urządzenia elektroniczne, wyroby plastikowe, chemikalia, samochody, materiały budowlane, a także żywność (m.in. nabiał, mięso, zboże). Polscy eksporterzy cieszą się dobrą reputacją na tym rynku, dzięki wysokiej jakości swoich produktów oraz konkurencyjnym cenom. Wietnam importuje polskie towary, ponieważ jest to dla nich opłacalne, a jednocześnie spełniają one potrzeby krajowego rynku.

 

Sytuacja gospodarcza Wietnamu

 

Sytuacja gospodarcza Wietnamu zmienia się dynamicznie od kilkunastu lat. Kraj ten przechodzi głębokie przekształcenia, stając się jednym z najszybciej rozwijających się państw w Azji Południowo-Wschodniej. Wietnam stawia na rozwój sektora przemysłowego, a także inwestycje zagraniczne, w tym z Polski. Szybki wzrost gospodarczy oraz rozwój infrastruktury sprawiają, że importowanie polskich towarów jest dla Wietnamu atrakcyjne..

Wsparcie na każdym etapie eksportu

Stawiamy na rozwój polskich eksporterów, dlatego z zapałem i pełnym zaangażowaniem bierzemy udział w przygotowaniach do eksportu poza granice UE. Z chęcią odpowiadamy na wszystkie pytania zarówno na etapie ofertowania jak i późniejszej realizacji wysyłki. Jesteśmy po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości i sprawić, by to co nowe i nie zawsze zrozumiałe przebiegło bezproblemowo.

W Speedwayu polegamy na sobie nawzajem, dbamy także o dobre relacje z naszymi partnerami, to sprawia, że zawsze jesteśmy w stanie wypracować rozwiązanie dopasowane do potrzeb załadowcy jak i odbiorcy.

Jeżeli przygotowujesz się do eksportu do Wietnamu chętnie udzielimy wsparcia i poprowadzimy Cię podczas pierwszych oraz kolejnych wysyłek morskich.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod nr telefonu +48 533 850 780 lub adresem mailowym sales@sfspoland.com