W ciągu ostatnich lat Polska znacząco zwiększyła swoje eksportowe możliwości, a jednym z kierunków, który zyskał na popularności, jest eksport morski do Jordanii. Ta dynamicznie rozwijająca się relacja handlowa między oboma krajami przynosi korzyści gospodarcze konsumentom i przedsiębiorcom zarówno w Polsce, jak i w Jordanii.

Porty morskie Jordanii

Najważniejszym portem morskim Jordanii jest Port Aqaba, położony u ujścia rzeki Jordania do Morza Czerwonego. Stanowi on strategiczne połączenie z krajami Azji, Afryki i Europy. Port ma doskonałe połączenia drogowe i kolejowe z sąsiednimi krajami, co czyni go świetnym punktem przekładniowym dla towarów importowanych i eksportowanych.

Towary eksportowane do Jordanii

Najczęściej eksportowane towary z Polski do Jordanii obejmują wyroby spożywcze, produkty rolne, maszyny i urządzenia przemysłowe, tekstylia, materiały budowlane oraz chemikalia. Polska jest znana z wysokiej jakości swoich produktów, co przyczynia się do sukcesu na zagranicznych rynkach. Ponadto, polscy eksporterzy często oferują konkurencyjne ceny, co również przyciąga jordańskich importerów.

Sytuacja gospodarcza Jordanii

Sytuacja gospodarcza Jordanii jest istotnym czynnikiem, który przyczynia się do importu polskich towarów. Pomimo tego, że Jordania jest krajem o niewielkim potencjale surowcowym, ma korzystną lokalizację geograficzną, która pozwala jej na handel z innymi krajami w regionie Bliskiego Wschodu. Dodatkowo, Jordania jest stabilnym politycznie państwem, które korzysta z preferencyjnych umów handlowych ze swoimi sąsiadami, a także z Unią Europejską.

Duże znaczenie ma także wzrost w społeczeństwie świadomości o jakości towarów i preferującego produkty z zagranicy. Polscy eksporterzy mogą przyciągać jordańskich konsumentów swoją doskonałą reputacją w produkcji żywności, tekstyliów czy wyrobów przemysłowych. Polska jest znana jako kraj, który dba o jakość i bezpieczeństwo swoich produktów, a to przekłada się na zaufanie jordańskich konsumentów.

 

Wsparcie na każdym etapie eksportu

Stawiamy na rozwój polskich eksporterów, dlatego z zapałem i pełnym zaangażowaniem bierzemy udział w przygotowaniach do eksportu poza granice UE. Z chęcią odpowiadamy na wszystkie pytania zarówno na etapie ofertowania jak i późniejszej realizacji wysyłki. Jesteśmy po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości i sprawić, by to co nowe i nie zawsze zrozumiałe przebiegło bezproblemowo.

W Speedwayu polegamy na sobie nawzajem, dbamy także o dobre relacje z naszymi partnerami, to sprawia, że zawsze jesteśmy w stanie wypracować rozwiązanie dopasowane do potrzeb załadowcy jak i odbiorcy.

Jeżeli przygotowujesz się do eksportu do Jordanii chętnie udzielimy wsparcia i poprowadzimy Cię podczas pierwszych oraz kolejnych wysyłek morskich.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod nr telefonu +48 533 850 780 lub adresem mailowym sales@sfspoland.com