Eksport morski z Polski do Chile stanowi fascynujący rozdział w historii współpracy handlowej, łącząc dwie odległe krainy na przeciwnych krańcach Oceanu Spokojnego. Chile, położone w południowo-zachodniej części Ameryki Południowej, jest jednym z najdłuższych i najwęższych krajów na świecie, ciągnącym się na długości około 4300 km, a jednocześnie mającym szerokość wynoszącą jedynie około 177 km. Mimo tej niewielkiej powierzchni, kraj ten jest ważnym partnerem handlowym Polski.

 

Najczęściej eksportowane towary

 

Najczęściej eksportowane towary z Polski do Chile to maszyny i urządzenia mechaniczne, pojazdy i ich części, produkty chemiczne, a także kości i rogi zwierząt. Również produkty spożywcze jak mięso, przetwory zbożowe czy napoje alkoholowe są eksportowane do Chile z Polski.

Najważniejsze porty morskie Chile

  1. Port w Valparaíso: Leżący na zachodnim wybrzeżu, jest jednym z największych portów w Chile. Specjalizuje się w obsłudze kontenerów, ładunków masowych i surowców mineralnych.
  2. Port w San Antonio: Położony na południowy zachód od Santiago, jest kluczowym portem dla przemysłu spożywczego, rolniczego i energetycznego, obsługując zarówno import, jak i eksport.
  3. Port w Iquique: Znajdujący się na północy kraju, jest ważnym portem dla handlu zagranicznego, zwłaszcza z krajami Azji. Specjalizuje się w obsłudze kontenerów i produktów rolno-spożywczych.

Sytuacja Gospodarcza Chile

Chile, będące jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Ameryki Południowej, charakteryzuje się stabilną gospodarką i otwartością na handel międzynarodowy. Bogactwo surowców naturalnych, takich jak miedź, a także rozwinięty sektor rolniczy i spożywczy, sprawiają, że Chile jest atrakcyjnym partnerem handlowym.

Dlaczego Chile importuje polskie towary

Towary polskie zdobywają uznanie na chilijskim rynku dzięki swojej wysokiej jakości, konkurencyjnym cenom i różnorodności oferty. Polska marka jest kojarzona z solidnością i innowacyjnością, co przekłada się na zaufanie chilijskich konsumentów i przedsiębiorstw. Różnorodność produktów polskich przyciąga uwagę chilijskich importerów, umożliwiając dostarczanie różnorodnych towarów do zróżnicowanego rynku.

 

Wsparcie na każdym etapie eksportu

Stawiamy na rozwój polskich eksporterów, dlatego z zapałem i pełnym zaangażowaniem bierzemy udział w przygotowaniach do eksportu poza granice UE. Z chęcią odpowiadamy na wszystkie pytania zarówno na etapie ofertowania jak i późniejszej realizacji wysyłki. Jesteśmy po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości i sprawić, by to co nowe i nie zawsze zrozumiałe przebiegło bezproblemowo.

W Speedwayu polegamy na sobie nawzajem, dbamy także o dobre relacje z naszymi partnerami, to sprawia, że zawsze jesteśmy w stanie wypracować rozwiązanie dopasowane do potrzeb załadowcy jak i odbiorcy.

Jeżeli przygotowujesz się do eksportu do Chile chętnie udzielimy wsparcia i poprowadzimy Cię podczas pierwszych oraz kolejnych wysyłek morskich.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod nr telefonu +48 533 850 780 lub adresem mailowym sales@sfspoland.com