Zjednoczone Emiraty Arabskie, jedno z najbogatszych państw Azji Zachodniej, zachwycają swoją dynamicznie rozwijającą się gospodarką. ZEA to bogaty kraj ze strategiczną lokalizacją geograficzną na Bliskim Wschodzie. To przyciąga zagraniczne inwestycje, a tym samym generuje zapotrzebowanie na importowane towary. Polska jest atrakcyjnym partnerem handlowym dla ZEA ze względu na konkurencyjność swoich produktów oraz wysoką jakość oferowanych usług. Z uwagi na to eksport do Dubaju i innych miast tego kraju jest coraz atrakcyjniejszą opcją dla wielu polskich przedsiębiorstw.
Towary eksportowane do Zjednoczonych Emiratów Arabskich
W ramach wymiany handlowej ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi Polska odnotowuje przewagę w eksporcie, przesyłając na Bliski Wschód różnorodne produkty. Wartościowe towary, takie jak złoto, elektronika, rafinowana ropa naftowa, diamenty i samochody, stanowią główne kategorie eksportu. Polski eksport do Dubaju obejmuję zarówno produkty elektrotechniczne, jak i spożywcze. Przeważającą część stanowią urządzenia mechaniczne i elektryczne, a także narzędzia. Eksportowane są również drewniane meble, części do mebli, produkty spożywcze, tytoń, wyroby chemiczne, pojazdy i jachty. Ta różnorodność świadczy o elastyczności i adaptacyjności polskiego eksportu.
Jednym z najważniejszych czynników przyciągających eksporterów z Polski do ZEA jest rozwinięta sieć logistyczna i usługi spedycyjne. To sprawia, że eksporterzy mają łatwiejszy dostęp do portów i mogą korzystać z profesjonalnej pomocy w zakresie organizacji transportu, cła i dokumentacji.
Transport do ZEA – morski czy lotniczy?
Jeśli chodzi o transport towarów do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, przedsiębiorcy mają do wyboru transport morski i lotniczy. Obydwie metody mają swoje zalety, a wybór zależy m.in. od rodzaju ładunków i priorytetów związanych z czasem dostawy.
Obecnie transport kontenerowy drogą morską cieszy się większą popularnością, przede wszystkim ze względu na konkurencyjne ceny w porównaniu do wysyłki towarów drogą powietrzną. Jest szczególnie korzystny, gdy istotne są niższe koszty przesyłki dużych ilości towarów, a czas dostawy nie jest najważniejszym czynnikiem.
Porty odgrywają kluczową rolę w tej logistycznej układance. Jebel Ali w Dubaju wyróżnia się jako najważniejszy port eksportowy, będący jednocześnie największym sztucznym portem na świecie
Inne porty, takie jak Mina Rashid i Port Khalifa, także pełnią istotną funkcję w handlu międzynarodowym.
Wsparcie na każdym etapie eksportu
Stawiamy na rozwój polskich eksporterów, dlatego z zapałem i pełnym zaangażowaniem bierzemy udział w przygotowaniach do eksportu poza granice UE. Z chęcią odpowiadamy na wszystkie pytania – zarówno na etapie przygotowywania oferty, jak i późniejszej realizacji wysyłki. Jesteśmy po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości i sprawić, by to, co nowe i nie zawsze zrozumiałe przebiegło bezproblemowo.
W Speedwayu polegamy na sobie nawzajem, dbamy także o dobre relacje z partnerami biznesowymi. Dzięki temu zawsze jesteśmy w stanie wypracować rozwiązanie dopasowane do potrzeb załadowcy oraz odbiorcy.
Jeżeli przygotowujesz się do eksportu do Dubaju, chętnie udzielimy Ci wsparcia i poprowadzimy przez pierwszą oraz kolejne wysyłki. Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod nr telefonu +48 533 850 780 lub adresem mailowym sales@sfspoland.com.